Rehabilitacja

Doskwiera Ci ból pleców, stawów, mięśni? Nie wiesz do kogo się zwrócić o pomoc a na rehabilitację nie możesz już czekać? Brak aktywności fizycznej, przebyte urazy to tylko niektóre problemy które wymagają monitoringu i pomocy w określeniu właściwej ścieżki postępowania terapeutycznego.
Zapraszamy serdecznie do naszej przychodni! Fizjoterapeuta przeprowadzi wywiad i badania oraz ustali, na życzenie, indywidualny plan terapii. Nie trać czasu i skonsultuj swój stan zdrowia z fizjoterapeutą. Zadzwoń do nas, a umówimy Cię już teraz na konsultację.

Dla Państwa indywidualnych potrzeb dobieramy kompleksowe programy rehabilitacyjne dostosowane do rodzaju schorzenia. Indywidualna rehabilitacja pozwoli Państwu w znacząco krótszym czasie poprawić swój stan zdrowia. Cenimy czas, dlatego nie czekają Państwo w kolejce.

Efekty naszej terapii z pacjentem osiągamy dzięki doskonale wyszkolonej kadrze terapeutycznej, stosującej uznawane na wszystkich kontynentach nowoczesne i sprawdzone metody rehabilitacyjne: PNF, MULLIGAN CONCEPT, CYRIAX, KINESIOLOGY TAPING, TERAPIA MANUALNA, NEUROMOBILIZACJE, NDT-BOBATH, McKENZIE. Oferujemy również zabiegi z fizykoterapii: laser, pole magnetyczne, krioterapia, terapia skojarzona, ultradźwięki, elektroterapia a także Trakcję Kręgosłupa.

Kinezyterapia

  Kinezyterapia

Kinezyterapia to dziedzina fizjoterapii, której podstawą są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm.

Kinezyterapia jest określana jako gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. W kinezyterapii najważniejszy jest ruch, traktowany jako środek leczniczy wpływający na cały organizm. Zadaniem kinezyterapii jest maksymalne usunięcie niesprawności fizycznej i przygotowanie do dalszej rehabilitacji.

Kinezyterapię stosuje się głównie u pacjentów, u których występują:

  • schorzenia i dysfunkcje narządu ruchu,
  • bóle kręgosłupa,
  • niektóre choroby układu oddechowego,
  • choroby reumatoidalne.

  Kinesiotaping

Kinesiotaping to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Łączy w sobie medycynę klasyczną z naturalnymi procesami leczenia organizmu. Jako metoda wspomagająca terapie różnorakich schorzeń cieszy się coraz większą popularnością w  gabinetach fizjoterapeutycznych.

Kinesiotaping w praktycznym zastosowaniu jest metodą terapeutyczną polegającą na aplikowaniu na ciało, w ściśle określony sposób, nierozciągliwej lub elastycznej taśmy w postaci wyciętych przez terapeutę plastrów. Zastosowanie znajduje ona nie tylko w medycynie sportowej w przypadku wystąpienia kontuzji lub przeciążenia – wykorzystuje się ją także szeroko w ortopedii i rehabilitacji.

Działanie kinesiotapingu opiera się na uregulowaniu napięcia mięśniowego w miejscu aplikacji taśmy. Wpływa przez to na zwiększenie zakresu ruchu mięśni oraz ich siły. Naklejanie plastrów powoduje, że skóra jest delikatnie naciągana, co jednocześnie zwiększa przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią – błoną osłaniającą mięśnie i grupy mięśni. Dzięki temu usprawnia się praca układu limfatycznego: zwiększa się ilość i prędkość przepływającej limfy, usuwane są zastoiny, zmniejszają się stany zapalne oraz dochodzi do redukcji podskórnych krwiaków. Poprawa mikrokrążenia automatycznie usprawnia również procesy biologiczne, chemiczne i fizyczne zachodzące w skórze.

  Fizykoterapia

Fizykoterapia polega na oddziaływaniu na organizm rozmaitymi bodźcami fizycznymi, pobieranymi z natury (słońce, borowina) lub wytwarzanymi specjalnymi urządzeniami (krioterapia, prądy różnego rodzaju)

Fizykoterapia oddziałuje na organizm za pomocą bodźców, takich jak światło, prąd elektryczny, fale magnetyczne, ultradźwięki czy temperatura. Dzięki nim obudzają się w naszych tkankach procesy biologiczne, a to pozwala na lepszą regenerację organizmu.  Fizykoterapia leczy stany zapalne, a także wspomaga pracę naszych narządów wewnętrznych

Najpopularniejsze zabiegi fizykoterapeutyczne wykorzystują światło, prąd oraz ultradźwięki. Powszechnie stosowane w terapiach jest światło czerwone i podczerwone wytwarzane przez laser lub diody LED. Takie zbiegi pomagają leczyć nerwobóle, bóle mięśni, stawów oraz zmiany zwyrodnieniowe. Światło działa kojąco na złamania, skręcenia, a także uszkodzenia tkanki łącznej i torebek stawowych.

  Masaż

Masaż i dotyk świetnie redukuje stres, zmęczenie po pracy, pomaga uwolnić się od wszystkich problemów. Dobrze wykonany masaż pobudza krążenie i przemianę materii. Może obniżyć ciśnienie krwi, zwolnić pracę serca, uspokoić nerwy, zmniejszyć napięcie, lęk i ból.

Masaż klasyczny to najpopularniejszy z rodziny zabiegów, który w zależności od formy – intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Zabieg działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Wykonujemy masaże:

  • klasyczne
  • segmentarne
  • limfatyczne
  • sportowe
  • bańką chińską (zwalczanie cellulitu)
  • gorącymi kamieniami

  Rezonans stochastyczny

Rezonans stochastyczny w fizjoterapii odnosi się do wykorzystania stochastycznych bodźców lub bodźców o nieregularnym charakterze do poprawy funkcji układu ruchu i zmniejszenia objawów bólowych u pacjentów. Stymulacje te obejmują nieregularne, przypadkowe drgania lub impulsy, które są dostosowywane do indywidualnych potrzeb pacjenta.

W fizjoterapii rezonans stochastyczny wykorzystywany jest do poprawy równowagi, koordynacji, siły mięśniowej i elastyczności. Poprzez dostarczanie różnorodnych bodźców stochastycznych, terapeuci mogą wpływać na adaptacyjne mechanizmy układu nerwowego, co przyczynia się do lepszego funkcjonowania organizmu.

Metody te są często używane w rehabilitacji osób z różnymi schorzeniami, takimi jak problemy z równowagą, choroby neurologiczne czy pourazowe urazy układu ruchu. Zastosowanie rezonansu stochastycznego pozwala na dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb pacjenta, co może przyspieszyć proces rehabilitacji i poprawić jakość życia.

stommed 2023    [email protected]

Logotyp dla EFS
Skip to content